Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Afryka dzika i jej piękno

12 12 12 - 10:23

Niewiele pozostało już na świecie miejsc, których człowiek nie przetworzyłby na swój obraz i podobieństwo, a właściwie powinno się powiedzieć: nie zagiął do swojej woli. Betonowe miasta i asfaltowe rzeki autostrad nie są w końcu tworzone po to, by przybliżać nas do naszego otoczenia, ale po to, by otoczenie nam służyło. Jest to oczywiście pożyteczne i dobre, ale zawsze tęsknić będziemy do natury. Rozwiązaniem naszego problemu mogą być dekoracje ścienne, które prezentują Afrykę - kontynent w najmniejszym stopniu dotknięty niszczycielskim rozwojem człowieka. 

Fototapety Afryka

Z czym kojarzy nam się Afryka? Jest to kontynent naprawdę duży, więc i skojarzeń jest co niemiara. Najczęściej myślimy o lwach na sawannie, które uganiają się za zebrami obserwowane przez niespecjalnie poruszone całą sprawą słonie. Motywy sawanny, ponieważ właśnie o nich tu jest mowa, znane i lubiane są od bardzo dawna. Każdy z nas się już na pewno z nimi spotkał. Są one niesamowicie kojące, zapewniają poczucie przestrzeni i w dodatku egzotyczność zwierząt pojawiających się na nich daje nam pewność, że fototapeta Afryka nigdy nie będzie nudna. Dla dzieci takie obrazy to jeszcze większa atrakcja niż dla nas, dzięki czemu ich obecność w pokojach dziecięcych jest bardzo wskazana.

Oprócz sawanny w Afryce jest jeszcze dżungla. Mamy o niej najczęściej trochę złe pojęcie, ponieważ nie jest to las z trochę innymi roślinami, ale prawdziwe kłębowisko flory i fauny, przez które trzeba się przedzierać. Nie jest to specjalnie ciekawe. Znacznie lepiej jest kilkadziesiąt metrów wyżej, gdzie rozpościerają się korony drzew. Wśród nich jest masa ptaków, innych zwierząt oraz najprzeróżniejszej drobnej roślinności, która wygląda jakby była nie z tego świata. Osoby, które widziały to na żywo, mówią najczęściej o najwspanialszym krajobrazie widzianym w ich życiu. My możemy te obrazy przenosić do naszych domów za pomocą fototapet i płócien.
Trochę inne podejście przynoszące nam Afrykę do domu to połączenie naklejek ściennych z dekoracjami typu maski afrykańskie lub drewniane rzeźby z tego kontynentu. Połączenie ściany w kolorze czerwieniu lub ciemnego koloru pomarańczowego z zarysem akacji charakterystycznej dla sawanny, daje nam w zasadzie bilet do Afryki. Zamiast ściany uzyskujemy natychmiast zachód słońca nad sawanną. Jest to wybitnie tani i efektowny pomysł na całą ścianę.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.