Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Bezkresne piękno nieba

12 12 12 - 10:49

Od zawsze patrzyliśmy na niebo i obłoki jakie upiększają jego widok na co dzień. Trochę później zaczęliśmy układać je w wyobraźni w różne struktury - gwiazdozbiory nocą, figury z chmur w dzień - i opowiadać o nich historie. Równocześnie spoglądaliśmy też na słońce, ale było to w zasadzie wszystko, na co mogliśmy sobie pozwolić. Zainteresowanie niebem jako takim powróciło dopiero w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy dotarły do nas zdjęcia pięknej niebieskiej planety poprzecinanej pasmami zieleni, a to wszystko przykryte było kotłującymi się białymi warstwami chmur. Odkryliśmy wtedy, że wszechświat jest niesamowicie imponujący, a swoją niewyobrażalną skalą po prostu poraża. Od tamtego momentu zaczęły coraz częściej powstawać różnego rodzaju plakaty przedstawiające piękno nieba, płótna pokazujące uroki chmur i obłoków oraz całe fototapety skierowane na wszystko co z niebem związane.

Fototapety niebo

Pierwsze miejsce, które zawsze przychodzi nam do głowy w kwestii ozdabiania go elementami niebieskimi to pokoje dzieci. Są one głodne wiedzy i pięknych widoków, mają wrodzoną chęć poznawania nowych rzeczy, a nie ma właściwie nic bardziej niezwykłego niż widziana z naszej perspektywy połać nieba z obłokami. Mamy ich do wyboru, do koloru. I to dosłownie. Chmury przybierają najróżniejsze kształty i kolory. Niektóre są kłębiaste, pierzaste bądź warstwowe, inne to długie i nieregularne baranki, a jeszcze inne to nierzeczywiste wręcz kształty. Same niebo też potrafi być piękne, chociaż jest to tylko część atmosfery czy też przestrzeni kosmicznej. Niebo potrafi przyjmować niesamowite barwy.

Do szkół i do innych placówek pełnych młodych ludzi trafiać mogą też obrazy przedstawiające rodzaje chmur i ich wielkości. Wystarczy tylko przywołać przykłady chmur kłębiastych czy też pierzastych, które wraz z całym pasem niebieskiej planety tworzą wspaniały krajobraz otulający ziemię.
Obrazy niebo nie muszą być koniecznie wykorzystywane tylko wśród dzieci. Pustka przestrzeni niebieskiej w znakomity sposób powiększa wizualnie wszystkie pomieszczenia, gdzie będziemy się starali uzyskać trochę więcej przestrzeni. W lokalach użytkowych jest to świetny sposób na zredukowanie uczucia klaustrofobii w malutkich pomieszczeniach wykorzystywanych jako składziki lub toalety. Równie dobrze wielkie widoki nieba spisują się w malutkich korytarzach.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.