Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Fototapety z ludźmi i wśród ludzi

12 12 12 - 10:42

Jako ludzie mamy ze sobą bardzo wiele wspólnego, niezależnie od miejsca urodzenia czy czasu przyjścia na świat, ale zawsze dzieliły nas też potężne różnice kulturowe. Co ciekawe, chociaż tego typu różnice przejawiały się w zasadzie we wszystkich aspektach naszego życia, od zawsze istniały też uniwersalne płaszczyzny wspólne. Tworzyły się one tak jakby w oderwaniu od wszystkiego innego. Jednym z przykładów jest tutaj wizerunek człowieka, który jako stały element sztuki widoczny jest w absolutnie wszystkich kulturach, które kiedykolwiek istniały.

Fototapety Ludzie

Powodów takiego stanu rzeczy doszukiwali się oczywiście i psychologowie, i biolodzy, i jeszcze zupełnie inni naukowcy. Każdy z nich podał oczywiście bardzo rozsądne i z całą pewnością prawdziwe z ich punktu widzenia twierdzenia. Nie mają one jednak większego znaczenia dla nas - my szukamy estetycznego piękna i bardziej od pytania dlaczego, interesuje nas pytanie: jak?

Rozmawiając o motywach ściennych nie trudno zauważyć, że lubimy otaczać się wizerunkami osób. Tak po prostu. Najzwyklejsza forma ich prezentacji to proste zdjęcia portretowe. Każdy z nas ich trochę ma. Przedstawiają one przyjaciół, rodzinę, czasami też nas samych w jakichś ciekawych sytuacjach lub miejscach. To jest oczywiście podstawa, ale możliwości mamy znacznie większe, więc naprawdę warto się bardziej postarać.
Same portrety mogą pozostać w swojej formie, ale prezentować mogą się na czymś innym. Niesamowite wrażenie mogą robić zwłaszcza nadruki na płótnie, które ciężko często jest odróżnić od pracy wprawnego pędzla. Jest to rozwiązanie dość tanie, a można tworzyć bardzo ciekawe połączenia kilku płócien składające się na przykład na drzewo genealogiczne naszej bliższej rodziny. Równie dobrze spisują się duże płótna przedstawiające większe grupy osób, chociażby przekroje pokoleniowe, gdzie w trakcie rodzinnej imprezy, nasze dzieci spotykają naszych dziadków.

Do sprawy można podejść jeszcze zupełnie inaczej. Zakładając, że mamy do dyspozycji całą ścianę i niebce są nam fototapety ludzie, możemy przenieść na papier jakąś ciekawie wykrzywioną twarz w skrajnej emocji i wykorzystać ją jako główny motyw pomieszczenia. Śmiejące się pokoje to miejsca bardzo energetyczne, a ściany pełne zadumy sprzyjają także naszym procesom myślowym. Na takie coś wykorzystuje sie dowolne zdjęcia, zarówno osób nam bliskich jak i zupełnie obcych.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.