Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Niebezpieczne i kuszące akty

12 12 12 - 10:43

Nie powinniśmy bać się aktów. Jest to bowiem jedno z tych pól zainteresowania sztuki, na których powstawały naprawdę wybitne prace przez w zasadzie wszystkie epoki historii naszej cywilizacji, z wyjątkiem może jedynie średniowiecza, gdzie obnażanie ciała ludzkiego potraktowano w tak daleko idący sposób, że obrano je aż do kości, nie tylko z ubioru. Żyjemy na szczęście w czasach i w kulturze, gdzie można bez problemów cieszyć sie najbardziej naturalnym i poruszającym nasze zmysły pięknem czyli właśnie pięknem ludzkiego ciała.
Najbardziej odważni z nas mogą zdecydować się na fototapety z aktami, ale nie jest to raczej wskazane poza najbardziej nietypowymi sytuacjami, na przykład bardzo nowoczesnymi łazienkami otwartymi na inne pokoje. Powodem tego nie są żadne konwenanse, ale zbytnia nachalność takiego rozwiązania, co psuje efekt intymności estetycznej. Jedna osoba musiałaby być za bardzo powiększona, a większe grupy tworzyłyby już tłum, który nigdy nie jest w pomieszczeniach wskazany. Inna sprawa jest też taka, że ciało ludzkie w zbyt dużym detalu trochę traci.

Fototapety Akty

Nie musimy jednak całkowicie uciekać od dużego formatu. Fototapety akty prezentują się znakomicie na płótnach większych rozmiarów. Można układać je horyzontalnie, pionowo, a nawet tworzyć z nich bardzo ciekawe kolaże. Ta ostatnia technika dekoracji polega na dzieleniu jednego dużego obrazu na kilka małych płócien, które rozmieszcza się w niewielkiej odległości od siebie ukrywając w ten sposób pożądane elementy, albo po prostu dodając interesującego smaczku do naszej dekoracji. W tym wypadku byłoby to pewnie połączenie obu cech. 
Akty najczęściej są jednak reprodukowane w postaci plakatów i naklejek. Są to bardzo proste formy, które mogą przyjmować dowolne rozmiary. Nie tracą one przy zmniejszaniu ani swojej jakości, ani efektowności. Ich dużą zaletą jest także to, że są bardzo trwałe. Tak przygotowane akty nadają się idealnie do umieszczania w miejscach pracy czy po prostu wszędzie tam, gdzie chcielibyśmy mieć właśnie tego typu ucieczkę mentalną od tego, czym się właśnie zajmujemy. Równie dobrze akty mogą zajmować centralne miejsce w domu, co pozwala na jasne zamanifestowanie, że właściciele lokum posiadają silne gusta i równie mocną osobowość, a jeśli tylko dokonamy odpowiedniego wyboru, będziemy mogli szczycić się zdolnościami w zakresie aranżacji wnętrz. W praktyce akty robią naprawdę znakomite wrażenie.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.