Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Obcowanie ze sztuką

12 12 12 - 10:44

Wieszanie obrazów na ścianach trudno jest przedstawić jako coś nowego. Warto jednak zwrócić uwagę na niewątpliwą rewolucję na tym polu. Przeniosła ona to, co do niedawna było rękodziełem, na nasze salony. Przed wiekami obrazy powstawały jako dzieła zamawiane przez bardzo bogatych sponsorów u artystów będących na ich utrzymaniu. Malarzy było oczywiście z czasem coraz więcej i tak jak dzisiaj można było kupić reprodukcje, a nawet obrazy oryginalne znajdowane dzisiaj przez nas u handlarzy w wielkich miastach i miastach turystycznych. Rewolucja polega na wprowadzeniu druku komputerowego, który pozwolił nam na tworzenie reprodukcji w zasadzie wszystkiego, w dowolnej formie i po bardzo niewielkich kosztach. Najlepszym przykładem tego są zadrukowywane płótna imitujące klasyczne obrazy. Efekt potrafi być nawet lepszy od oryginału.

Fototapety sztuka

Bardzo ciekawe są też wielkie gabaryty. W tym wypadku chodzi o to, że cała ściana jest pokrywana dziełem sztuki wielkości chociażby Bitwy pod Grunwaldem pędzla Jana Matejki. Do tego najczęściej służy fototapeta sztuka pozwalająca na osiągnięcie jakości bardzo dobrego zdjęcia. Kiedyś taki efekt wymagałby zapłacenia fortuny, albo zdecydowania się na gobeliny, których możliwości estetyczne są mimo wszystko dość ograniczone i ponadto ceny nie są wcale mniejsze. Trzeba tu jednak bardzo uważać na to, co będziemy umieszczać na ścianach jako fototapetę czy po prostu wieszać w charakterze płótna lub obrazu. Nie wszystko będzie wszędzie pasować i zazwyczaj będzie w ogóle tak, że do naszego wnętrza nadawać się będzie bardzo niewiele produkcji. Najgorszym sposobem myślenia jest wychodzenie z założenia, że skoro coś jest sztuką, pasować będzie wszędzie. W ten sposób klasyczne domy potrafią być wyposażane w prace Picassa, a nowoczesne miejsca posiadają oleje z czasów baroku. Najbezpieczniej jest szukać motywów ogólnych, które pasowałyby nam do wnętrza nawet wtedy, kiedy nie byłyby dziełami sztuki, a dopiero potem w takiej tematyce wyszukiwać najlepszych prac.

Zaczynać należy od samej kolorystyki, która często potrafi powodować największe spustoszenie w pomieszczeniu zupełnie się od niego odbijając. Pamiętajmy też wreszcie, że stylistyka danse macabre nie będzie najbardziej odpowiednia do jadalnia, a pokój naszego dziecka nie powinien raczej być dekorowany aktami, nawet tymi, które odcisnęły najmocniejsze piętno na kulturze światowej.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.