Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Ozdoba i symbolika owoców

12 12 12 - 10:40

Do owoców mamy bardzo specyficzny stosunek. Chociaż może to zabrzmieć odrobinę śmiesznie, są one dla nas swojego rodzaju wehikułem życia. W pewnym sensie nawet lubimy traktować je jako paralelę dzieci mówiąc, że jakiś owoc został zrodzony. Stąpając bardziej twardo po ziemi trzeba zauważyć, że owoc to równocześnie jeden z naszych ulubionych pokarmów. Jest to w końcu pożywienie bardzo bogate w składniki odżywcze i dodatkowo niesamowicie smaczne, co zresztą wiąże się z ich właściwościami odżywczymi. Biolog mógłby tutaj jeszcze dodać, że ewolucja przygotowała nas do wypatrywania owoców i nastawiła nas bardzo mocno na zdobywanie ich.

Fototapety owoce

Wszystkie powyższe fakty można traktować z przymrużeniem oka, gdyż ważne jest to, iż owoce nieodłącznie kojarzą nam się z jedzeniem. Dzięki temu stanowią znakomitą dekorację dla wszystkich miejsc związanych z przygotowaniem posiłków, ich podawaniem oraz samą konsumpcją. Nie ma tu znaczenia, czy jest to kuchnia w naszym mieszkaniu, czy restauracja przyjmująca każdego wieczora masę gości. Fototapety owoce naturalnie pobudzają nasz apetyt i sprawiają, że wszystko nie tylko wygląda lepiej, ale i dobrze smakuje. Wykorzystanie fototapety z motywami owoców w lokalu gastronomicznym nigdy nie jest błędem.

Często będziemy szukać jednak czegoś bardziej wysublimowanego niż tylko najprostsze otaczanie się wizerunkami owoców. W końcu przez tysiąclecia artyści starali się uchwycić owoce na swoich pracach w sposób nietypowy i bardzo ciekawy. Ich prace możemy przenosić na płótna i wieszać je potem wszędzie tam, gdzie odbywa się konsumpcja. Oprócz samego efektu owocu, będziemy mieli jeszcze po prostu znakomite doznania estetyczne. Jest to warte rozważenia także ze względu na niskie ceny tego typu dekoracji.
Warto zauważyć tutaj jeszcze jeden fakt: owoce są niezwykle ciekawe pod względem budowy. Zazwyczaj nie zwracamy na to szczególnej uwagi, ponieważ truskawkę znacznie przyjemniej się zjada niż ogląda, ale jeśli weźmiemy lupę, zauważymy naprawdę nietypową strukturę. To samo dotyczy cytrusów i jeszcze całej masy egzotycznych owoców. Technologia pozwala nam na bezproblemowe przenoszenie tego typu powiększeń na płótna czy fototapety, dzięki czemu możemy łatwo uzyskać wystrój wnętrza, który będzie robił piorunujące wrażenie. Zaskoczony w ten sposób gość na pewno nie otrząśnie się łatwo z podziwu, w który go wprowadzimy.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.