Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Pejzaże górskie na ścianach

12 12 12 - 10:48

Górale często żartują sobie z turystów odwiedzających ich okolice, którzy chwalą wspaniałe widoki. Bacowie przytakują, że widoki wspaniałe, ale niestety góry je strasznie zasłaniają. Prawda jest niewątpliwie taka, że wszystko nam może spowszednieć, ale w przypadków klimatów górskich jakoś trudno jest to sobie wyobrazić.
W szczególności zależeć nam powinno na górskich fototapetach w mieszkaniach, które nie mają zbyt wielu metrów kwadratowych. Niezależnie od typu obrazu, zawsze mamy do czynienia z odczuciem bardzo dużej przestrzeni. Niemal zawsze mamy też na ścianie spory kawałek nieba, co tylko potęguje wrażenia.

Fototapety góry

Co więcej, fototapety góry posiadają niesamowicie uspokajający klimat. Spoglądanie na zbocza górskie, zwłaszcza z bardzo szerokiej perspektywy, daje bardzo kojące wrażenie nadające się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń, gdzie będziemy spać albo wypoczywać. Znacznie silniejszy jest ten efekt w przypadku zielonych lub skalistych zboczy, ponieważ zaśnieżone szczyty bardzo często mogą mieć nawet efekt odwrotny, czyli działać na nas pobudzająco. 
Góry nie muszą oczywiście pojawiać się same na naszych ścianach. Bardzo często będziemy chcieli aby znajdowały się na nich różnego rodzaju interesujące drzewa, a także niejednokrotnie ludzie. Mogą to być ludzie w rozumieniu osad i miasteczek bądź dróg, albo po prostu żywi ludzie - z krwi i kości. Wyjątkowe wrażenie robią widoki, na których można obserwować różnokolorowe pola uprawne, strefy roślinności czy nawet gładko przechodzące w siebie tereny mocno zmienione przez człowieka i te przez naszą działalność jeszcze nietknięte.
Warto jest skorzystać z możliwości, które daje nam współczesna technologia i wykorzystać do przygotowania plakatów, płócien i fototapet własne zdjęcia. Najczęściej robią to zapaleni narciarze, którzy chcą pokazać swoim gościom i równocześnie pochwalić się tym, gdzie zdarzało im się zjeżdżać. Niektórzy dbają nawet o to by samemu znaleźć się na takich fotografiach, ale to już lekka przesada. Najczęściej jest właśnie tak, że ścienny pejzaż górki to pamiątka z wakacji, która nie tylko pomaga nam wspominać wspaniałe wydarzenia z przeszłości, ale możemy to robić w sposób niezwykle efektowny.

Na koniec nie zapominajmy też o nocy. Zachowane na kliszy fotograficznej nocne góry oferują nam ponad swoje normalne piękno jeszcze całą gamę cieni, sporo tajemniczości i odrobinę romantyzmu. Jest to niewątpliwie smaczny koktajl.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.