Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Świat zwierząt bliżej nas

12 12 12 - 10:41

Czasami zapominamy o jednym dość oczywistym fakcie: człowiek należy do królestwa zwierząt i jest jego nieodłączną całością. Nasza cywilizacja rozwinęła się tak, że naprawdę łatwo jest schować ten fakt gdzieś, gdzie nasza świadomość zagląda bardzo rzadko, ale i tak będzie on szukał swojego uzewnętrznienia. Chociaż żyjemy dzisiaj w betonowych dżunglach przepełnionych głównie ludźmi, środowisko dla nas najlepsze i zarazem naturalne to dzika natura, lub ta trochę bardziej oswojona. Normalnym dla nas otoczeniem, z historycznego punktu widzenia, jest przede wszystkim świat zwierząt.

Fototapety zwierzęta

Najlepszym dowodem na powyższą tezę jest fakt, że cały czas myślimy jeszcze przez perspektywę zwierząt. Niektóre z nich kojarzymy jako symbol wierności (psy oraz słonie), siły (lwy i niedźwiedzie) czy symbol dzikiej duszy (dzikie koty). Te połączenia są dla nas całkowicie naturalne i rozpoznajemy je intuicyjnie. Otaczając się nimi, odwołujemy się tak naprawdę do naszej pierwotnej harmonii, która łagodzi stres i ułatwia codzienne życie.
Nie ma oczywiście możliwości, byśmy na co dzień obcowali ze słoniami, ale równie dobrym rozwiązaniem jest wykorzystywanie ich do ozdabiania pomieszczeń w których przebywamy. Jest to dzisiaj wyjątkowo proste dzięki mnogości rozwiązań estetycznych, na które możemy sobie pozwolić. Największym rozmachem cechują się oczywiście fototapety. Na nich najczęściej pojawiają się zwierzęta wpisane w ich naturalny habitat. Na pewno byliśmy kiedyś w domu, gdzie salon wyglądał jak sawanna albo las. Nie musimy oczywiście od razu decydować się na coś tak dużego. Jeśli chcemy tylko podkreślić naszą łączność jakimś określonym zwierzęciem, może ono się znaleźć na płótnie, lub nawet tylko stanowić podstawę dla naklejki ściennej. Jeśli wszystko odpowiednio skomponujemy i dobierzemy elementy wystroju, uzyskamy piorunujący efekt.

Nie zapominajmy też o tym, że nasze dzieci uwielbiają fototapety zwierzęta. Są to dla nich naturalni przyjaciele, których najpierw chciałyby przytulać, a potem ich cechy stają się dla nich naprawdę istotną inspiracją. Fototapeta z motywami zwierzęcymi to jeden z najlepszych pomysłów na pokój dziecięcy, a możliwość przygotowania odpowiednio przerobionych zdjęć, które znajdą się na ścianach, to otwarcie przed nami bardzo szerokiego pola manewru. Można trochę pokombinować i jeszcze pomóc sobie prostymi plakatami.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.