Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Wiecznie żywa klasyka

12 12 12 - 10:45

Temat dekoracji domów i mieszkań to jedno z tych zagadnień, które zwykle porównuje się do rzeki. Można o nich powiedzieć w zasadzie już wszystko, a dalsze opinie, możliwości i pomysły będą płynąć niezmniejszonym strumieniem. Problem w tym, że żadna z propozycji nie będzie nam nigdy idealnie pasowała i będziemy musieli decydować się na kompromisy. Cała zabawa polega na tym, by być w stanie dobrać takie elementy wystroju, które podobać nam się będą dzisiaj, jutro, ale i za rok, a najlepiej i w latach kolejnych. Mówimy bowiem o rzeczach nawet nie tak drogich, ale o wymagających czasu oraz pracy do zmienienia.

Fototapety Afryka

Przez wszystkie lata popularny jest zawsze jeden styl: styl klasyczny. Jego typem jest styl retro odwołujący się bezpośrednio do lat dwudziestych minionego stulecia, chociaż bardzo wiele osób utożsamia te dwa podejścia estetyczne. Nie jest to pozbawione podstaw, gdyż lata dwudzieste są zarówno kwintesencją dla wcześniejszych dokonań, jak i bazą dla wszystkich współczesnych odgałęzień stylu klasycznego.
 Najczęściej wybierać będziemy utaj na fototapety motywy czarnobiałe. Wybór konkretnej tematyki to sprawa drugorzędna, ponieważ fototapeta retro to przede wszystkim klimat tworzony przez obraz. Najpopularniejsze są wizerunki starych miast, panoramy uliczek, architektura, wnętrza i ostatnie, ale na pewno nie najważniejsze, różnego rodzaju kawiarenki. Można postawić również na kadry z klasycznych filmów oraz reprodukcję dzieł sztuki z tamtego okresu. Wszystko to prezentuje się znakomicie.

W przypadku plakatów i fototapet lepiej jest iść w kierunku portretów znanych osobistości, a także po prostu zwykłych ludzi z tamtych czasów. Klasyczne czarnobiałe dekoracje nadają wnętrzom dystyngowanego posmaku, a osoby w omawianych czasach zawsze bardzo mocno dbały o elegancję.
Warto zauważyć też, że sama konwencja czarnobiałych fotografii, niezależnie od technicznej formy ich prezentacji, ma raczej charakter neutralny. Wspomniany efekt wyniosłości powstaje tylko w pomieszczeniach klasycznych, a w pomieszczeniach nowoczesnych nawet te same dekoracje nadałyby dodatkowego wrażenia dynamiczności. Wiąże się to z kolorystyczna neutralnością bieli i czerni, co w praktyce oznacza, iż te dwie barwy mogą łączyć siew zasadzie ze wszystkim. Nie narzucają one własnego stylu, lecz właśnie podkreślają cechy otoczenia, w którym się znalazły.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.