Strony

Dodaj więcej stron lub zacznij nowy rozdział.

Na skróty

Zalesione domy i mieszkania

12 12 12 - 10:50

Motywy roślinne są jednymi z najczęściej wykorzystywanych na dekoracjach ściennych. Wśród nich dominują z kolei drzewa i lasy. Jest to dość naturalne mając na uwadze fakt, że zwykle dekorujemy większe powierzchnie, a las to naturalnie duża powierzchnia. W szczególności fototapety bardzo dobrze oddają zalety lasu.
O wspomnianych zaletach trzeba sobie trochę powiedzieć, ponieważ jest ich dużo i są w dodatku bardzo różnorodne. Wykorzystanie motywów leśnych odnosi się zwykle do naturalnego spokoju, który emanuje z linii drzew. Zdjęcie umieszczone na fototapecie, na płótnie, albo na plakacie będzie oczywiście nieruchome, ale i tak będzie się nam wydawało, że korony drzew delikatnie falują. Co więcej, niektóre osoby nawet czują specyficzny zapach lasu. Motywacją większości osób dla zakładania sobie fototapet tego typu jest dążenie do odpoczynku na łonie natury i to się niemal zawsze bardzo dobrze udaje. Nie ma też problemów takich, jak w przypadku aktów lub niektórych zwierząt, kiedy to pojawiać się mogą głosy, różnie motywowane, że dane obrazy nie za bardzo nadają się na ścianę.

Fototapety las

Obrazy na płótnie las posiadają także drugie oblicze, które na pewno nie jest sielankowe. Są to mroczne puszcze, w których czają się dzikie zwierzęta i jeszcze nie wiadomo jakie licho. Jest to oczywiście wszystko tylko takie mroczne wrażenie, cale czy przecież nie o wrażenia nam chodzi w trakcie upiększania naszych ścian? Ciemne dekoracje są dobre do sypialni, zwłaszcza młodych ludzi lubujących siew tego typu klimatach. Trzeba jednak uważać z ciemnością i cieniami, ponieważ łatwo jest uzyskać widoki zbyt ciemne powodujące, że w pomieszczeniu robi się bardzo ciemno.

Bardzo ciekawe jest trochę inne wykorzystanie drzew i liści. Warto zwrócić uwagę na sylwetkę drzewa jako taką. Dokładnie to samo dotyczy się liści. Kształty te w dziwny niemal sposób się nam podobają i wydaja nam się estetycznie atrakcyjne. Nie chodzi tutaj nawet o kolorystykę, tylko właśnie o sam kształt rośliny. Jego znakomite uchwycenie zapewnia nam wykorzystanie naklejek ściennych. Są to specjalne folie - najczęściej czarne, chociaż możliwe jest wykorzystanie także naklejek barwnych - które nanosi się na dobrze przyczepne ściany. Jest to chyba najtańsza forma tworzenia bardzo efektownych dekoracji ścian. Ważne jest też to, że ich usunięcie zajmuje dosłownie kilka sekund. Nie trzeba też bać się o żadne uszkodzenia ścian.

 

Informacje

This is the default template for PivotX. You can change this text by editing the file '_sub_about.tpl' in your pivotx/templates/default/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to 'Manage Media' » 'Templates' in the PivotX interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Znaczniki

Error opening file

The file /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx/db/ser_tags.php could not be written!

Try logging in with your ftp-client and check to see if it is chmodded to be readable by the webuser (ie: 777 or 766, depending on the setup of your server).

Current path: /home/acstt/domains/fototapetaonline.pl/public_html/pivotx.